E-shop

Zdravý a útulný domov pre každého

Naše prostredie ovplyvňuje naše správanie, myslenie, vzťahy i hodnoty. Preto nie je jedno, čo nás obklopuje a v čom bývame. Deväťdesiat strán inšpirácií, fotografií a informácií, ako z priestoru vykúzliť zdravý domov od tvorcov LifeReset. Princípy, ktoré sú v publikácií obsiahnuté môžete aplikovať či už pri rekonštrukcii, v novostavbe a rovnako tak aj v byte, do ktorého nechcete veľa investovať, no túžite po zdravom a útulnom domove. Je vhodná pre každého, komu na zdraví a bývaní záleží. Pretože zdravie to je zdravá strava, pohyb, zdravé vzťahy, ale aj domov, v ktorom sa cítime bezpečne a uvoľnene.

CENA: 14.90 eur

 V predpredaji!

12.90 eur

Dostupná v novembri. Rezervujte si ju už teraz.

Ako mať krásnu a jedlú záhradu a nenadrieť sa

Väčšina ľudí túži po dome, aby mali vlastnú záhradu. Ak je záhrada hlavná motivácia, prečo bývať v dome a nie v byte, tak jej príslušne tomu aj venujme pozornosť. Väčšinou každý rieši dom a až po nasťahovaní sa začne sústreďovať na záhradu. Nemalo by to byť naopak? Publikácia ponúka prehľadný postup, ako na pozemok nazerať, ako rozoznať jeho potenciál a na základe toho si naplánovať dizajn záhrady. Zároveň ponúka prehľadné fotopostupy, ako už konkrétne vybudovať permakultúrnu záhradu od prvého záhona až po živý plot. Nezabúdajte, že dobrý dizajn dokáže ušetriť množstvo času, energie a peňazí. S dobrým dizajnom sa človek na začiatku veľa napremýšľa, no vo finále nenadrieť.

CENA: 14.90 eur

 V predpredaji!

12.90 eur

Dostupná v novembri. Rezervujte si ju už teraz.

V zdravom dome žijú šťastní ľudia
Film

Mnoho ľudí dnes túži po vlastnom dome. Pritom si chce zachovať slobodu. Nezadlžiť sa na celý život. Ukážeme vám náš spôsob, ako sa to dá! Sme rodina s troma deťmi. Pred štyrmi rokmi nás život doviedol do situácie, keď sme museli rýchlo vyriešiť nové bývanie. Na začiatku bláznivá myšlienka postaviť mobilný dom sa stala skutočnosťou. Za štyri mesiace môj muž, Janči, postavil našej rodine dom za 25 000 eur, ktorý môžeme naložiť na dva kamióny a previesť na nové miesto.

Z nízkorozpočtového projektu sa stalo nadupané bývanie. Celý život nabral iné obrátky a v dome bývame dodnes. Prečo? Stojí za to, pozrieť si to celé v jednom praktickom, napínavom a inšpiratívnom filme!

Čo sa v dokumente dozviete?

–  Ako postaviť lacný, ekologický, recyklovateľný a zdravý dom.
–  Podľa čoho si vybrať vhodný pozemok.
–  Ako využívať obnoviteľné prírodné zdroje energie.
–  Ako navrhnúť interiér s ohľadom na ľudské telo a zdravie.
–  Ako optimálne rozložiť záhradu a čo je to pekmakultúra.
–  Ako využiť „nadupanú“ technológiu a sedliacky rozum.
–  Ako vytvoriť zdravú a hravú detskú izbu pre zdravý rozvoj detí.

CENA: 12.90 eur

 V predpredaji!

10 eur

Dostupný v novembri. Rezervujte si ho už teraz.

Z mobilného domu rastúci
Fotoklip

V trinásť minútovom fotoklipe môžete vidieť celý priebeh stavby nášho mobilného domu a tiež priebeh jeho rozšírenia o obývačku, ktorý poznáte z blogu lifereset.sk. Chronologicky nadväzujúce fotografie s hudobným podmazom sú otitulkované. Sú na nich zachytené rôzne stavebné detaily i finálny interiér. Fotoklip vás zorientuje pri stavaní drevostavby a v rôznych alternatívnych stavebných postupoch.

CENA: 7 eur

Dostupný v októbri. Rezervujte si ho už teraz.