O nás

Home » O nás
Veríme tomu, že to, čo po nás zostane, nie sú len domy, ale aj hodnota, ktorú spoločnosti vieme odovzdať.

Sme mladá rodina so 4 deťmi. Pred 6 rokmi sme sa ocitli v situácii, keď sme museli akútne vyriešiť naše bývanie. Pustili sme sa do odvážneho riešenia. Svojpomocne sme si postavili mobilný dom. Do projektovej časti sa zapojilo množstvo odborníkov, vďaka ktorým sme z mobilného domu vytvorili nádherný zdravý domov. Z dočasného bývania sa stalo trvalé a projekt sa posunul z mobilného na rastúci dom. Naše skúsenosti, know-how, sme šírili ako sa dalo na našom blogu www.lifereset.sk, kde sa o našom živote a zdravom bývaní dočítate viac. Zároveň sme v slovenských a v českých médiách publikovali články, ktoré mohli čitateľov zorientovať a povzbudiť v odvážnych riešeniach. Vedieme tiež workshopy a semináre s témou permakultúra a zdravé bývanie. Za tieto štyri roky sme dostali množstvo ponúk na to, aby sme mobilné domy stavali. Celý čas sme to odmietali. Potrebovali sme do tohto rozhodnutia dozrieť. Dnes už máme vychytané všetky chyby, máme prežité dva roky v mobilnom dome s dvoma deťmi a ďalšie takmer dva roky v jeho rozšírenej verzii s troma deťmi. Prešli sme si rôznymi stavebnými postupmi: hlinili sme si vlastnú obývačku, zakladali zelenú strechu či budovali ekologickú masívnu drevenú kúpeľňu… Vieme, ako na to a cítime, že už  sme pripravení pomôcť so stavbou ďalších podobných mobilných či rastúcich domov. Chceme to ale robiť v malom, aby z nášho nadšenia zo zdravého bývania neopadlo. Preto žiadnu veľkovýrobu nečakajte, a teda vopred ďakujeme za trpezlivosť pri vybavovaní vašich požiadaviek.

Celý náš príbeh a vznik HomeReset nájdete tu a je to celkom napínavé čítanie:-)

Súčasťou projektu HomeReset sú:

Workshopy, na ktorých vás radi zaučíme, ako si postaviť vlastný domov svojimi rukami.

Vlogy, keďže na workshopy k nám všetci prísť nemôžete, dá sa jednotlivé témy s nami prechádzať vďaka prehľadným videám, ktoré budeme pre vás nakrúcať.  Nájdete na našom youtube kanáli HomeReset.

E-shop, v ktorom nájdete naše autorské praktické publikácie, vďaka ktorým sa dokážete zorientovať pri plánovaní či obnove vášho domova a záhrady. Tiež dokumentárny film V zdravom dome žijú šťastní ľudia o budovaní kvalitného domova ako komplexného riešenia bývania od záhrady až po domov. Tiež zaujímavé produkty, ktoré majú vysokú hodnotu a preto ich kúpou podporíte konkrétnych ľudí a projekty. Zároveň získate hodnotu, ktorá neskončí ako odpad, ale ako krásna súčasť vášho života. Navštívte náš E-shop.

Projekt mobilného domu si môžete u nás zakúpiť.

Dom vieme postaviť, pre tých, ktorí si na svojpomocnú stavbu netrúfajú. Viac v priečinku Dom na kľúč.

Prenájom domu mobilného domu bude dostupný po jeho dokončení. Veľa ľudí nám dalo spätnú väzbu, že by chceli stráviť pár dní v mobilnom dome, aby si vyskúšali, či im takýto priestor bude vyhovovať. Preto bude mobilný dom po dostavaní pre vás takto dostupný. Viac v priečinku Prenájom domu.

Cieľom je povzbudiť čo najviac ľudí v tom, že mať vlastný domov je reálne. Či už svojpomocne s pomocou našich workshopov, vlogov a článkov alebo priamo na kľúč od nás. Dôležité pre nás je, aby sme na Slovensku podporili nové vnímanie bývania, ktoré nie je len o štyroch stenách, ale aj o ekológii a zdraví. Lebo v zdravom dome žijú šťastní ľudia :-).

Zuzka a Janči Matúšoví, www.lifereset.sk