Projekt domu

Posúvame ďalej projekt mobilného domu, aký sme si postavili my sami a odskúšali si v ňom žiť dva a pol roka. Bývame v ňom dodnes, a to s rozšírením o ďalšiu časť –  obývačku, čím sa z mobilného domu stal rastúci a trvalý domov.

Projekt

Rovnaké riešenie ponúkame aj vám. Základnú verziu s jednou bunkou mobilného domu a rozšírenú verziu, vďaka ktorej sa z vášho domčeka môže stať trvalé a plnohodnotné bývanie. Skladba materiálov, konštrukcie, statiky a ďalšie profesie sú autentické s našim mobilným domom, ktoré sme vylepšili pri vychytávaní chybičiek z našej vlastnej stavby. Cena stavby na kľúč tu.

Máme dve verzie projektov domčekov: 

Verzia I. s otvorenou dispozíciou bez samostatnej spálne. Po pridaní druhého modulu pribudne spálňa a detská izba a máme plnohodnotný 3izbák. ( Vzorový dom s touto dispozíciou ponúkame na prenájom) 

Verzia II. so samostatnou spálňou. Po pridaní druhého modulu pribudne detská izba a máme plnohodnotný 3izbák. (Vizualizácie oboch nájdete v galérií v pravom stĺpci.)

Pripravuje sa tretia verzia na jar/leto 2020. (Tretia verzia bude pre nemobilný dom s troma izbami: spálňa a dve detské na ploche do 90m2, čím dosiahneme 4izbák. Zelená sedlová strecha, hlinené omietky a kopec smart riešení.:-) 

Legislatíva

Tento projekt má podobne ako katalógové domy celú dokumentáciu pripravenú na stavebné povolenie. Síce ide o mobilný dom, no stavebné povolenie odporúčame z troch dôvodov. V našej legislatíve stojí, že stavba do 25 m2 nepotrebuje stavebné povolenie, ale je tam aj to B, že to musí byť vedľajšia stavba k hlavnej stavbe. Rovnako stavebné povolenie nepotrebujú stavby, ktoré sú do 25 m2 a nie sú pevne spojené so zemou. Spojenie však nastáva už prípojkami vody, elektrickej energie a odpadu. Po tretie, počas vybavovaní stavebného povolenia sa môže stať, že zistíte dôležité informácie o vašom pozemku, ktoré vám môžu ušetriť nemalé peniaze či komplikácie. Napríklad, že cez váš pozemok vedie plynové potrubie a nie je dovolené na ňom stavať a robiť odkopy.  V prípade problémov s vybavením stavebného povolenia kontaktujte odborníkov, ktorí ho vybavujú na kľúč. Mnoho prípadov má riešenie, netreba vešať hlavu. 

V prípade vážneho záujmu o projekt mobilného domu nás kontaktujte na  info@homereset.sk, predmet e-mailu: Projekt domu.

Kompletná dokumentácia mobilného domu pripravená na stavebné povolenie aj s rozpočtom. V cene projektu je osadenie domu na pozemok.

CENA: 1 600 €

Verzia I.: Základná verzia bez samostatnej spálne

Bunka rozmerov 3,8 x 11 m so zastavanou plochou 41,8 m2 a podlahovou plochou 33,3 m2, v ktorej sa nachádza vstupná chodba s vchodom do kúpeľne s wc, plne vybavená kuchyňa s jedálenským sedením, sedačka a efektívne vstavané úložné priestory so sedením v okne. Domček vhodný pre život dvoch ľudí. Fotografie tohto domu nájdete v galérii pravého stĺpca.

Verzia I. s rozšírením

Základná bunka sa rozšíri o prídavnú bunku s dvoma spálňami, ktoré prepojí malá chodba, využiteľná ako predsieň či šatník. Rozmer prídavnej bunky je 3,5 x 8,75 m, zastavaná plocha prídavnej bunky 36,3 m2 a podlahová plocha 28,1 m2. Po rozšírení dom nadobudne rozmer zastavanej plochy 72,4 m2 a podlahovej 61,4 m2, čo predstavuje plnohodnotné bývanie pre rodinu. Prídavnú bunku si viete pristaviť i s odstupom času, rozšírenú verziu nie je nutné realizovať hneď.

Verzia II: Základná bunka so samostatnou spálňou

Bunka rozmerov 3,8x12m (pre nemobilné domy je možná šírka 4,5m) a podlahovou plochou 36.5 (44.9 plocha so šírkou domu 4,5m). Nachádza sa tu obývačka s jedálenským sedením a kuchynskou linkou, vstupná chodba s kúpeľnou a WC, samostatná spálňa. Dom je vhodný pre bývanie dvoch ľudí.

CENA: 1 800 €

 

Verzia II. s rozšírením

Základná bunka sa rozšíri o prídavnú bunku s jednou spálňou. Pribudne aj vstupná chodba a šatník a spolu s izbou dosiahneme obytnú plochu 19,4m2, teda celkovo trojizbový dom s podlahovou plochou 56m2. (Pre dom so šírkou 4,5m je to 64,3m2). Teda naozaj šikovné malé bývanie, ktoré je dostupné pre každého, kto chce zdravo a efektívne bývať. Viac podrobností o stavbách sa dočítate na stránke dom na kľúč tu.

Individuálny projekt

Momentálne neponúkame individuálne projekty, ani realizácie domov mimo nášho projektu. Pre individuálny projekt môžete kontaktovať nášho architekta Milana Gregu na www.formatatelier.com

Síce nám píšete, že sa vám páči naša filozofia, no túžite po väčšom dome, žiaľ väčšie domy stavať ani neplánujeme. Veríme tomu, že malé domy sú ekonomicky aj ekologicky udržateľnejšie, vedú človeka k minimalistickejšiemu, teda jednoduchšiemu životu, a preto aj väčšej spokojnosti v živote. Dôraz kladieme skôr na vybudovanie dobrej infraštruktúry vrámci záhrady, ako je letná kuchyňa, vonkajšia sprcha, wc, záhradný domček a podobne, podľa sedliackeho rozumu a permakultúrnych princípov. Navyše tieto štruktúry viete dobudovať postupne už počas bývania v jednoduchom a menšom dome.

Copyright

Náš projekt mobilného domu a know-how, ktoré sme vlastnou skúsenosťou získali, bola veľmi náročná cesta. Stálo nás veľa úsilia nazbierať odvahu a pustiť sa do realizácie ďalších mobilných domov. K tomu množstvo času a energie pri konzultáciách s odborníkmi, aby projekt HomeReset vznikol. Ďakujeme, že to vnímate rovnako a projekt od nás nekopírujete a nešírite ďalej. Vážime si to.