Rodinný dom Matej

Home » Rodinný dom Matej

Síce sme začali s projektami mobilných domov, stále viac ľudí nás oslovovalo, že kvalitu a originalitu, ktorú ponúkame chcú od nás aj pre rodinné domy. Tak vznikli tri verzie rodinných domov.

Rodinný dom Matej

Projekt rodinného domu Matej vznikol z projektu mobilného domu Maroš. Klientom sa páčil premyslený minimalistický koncept. Keďže chceli rodinný dom a nie mobilný, navrhli sme im rozšírenie domu, z čoho vzniklo veľmi efektívne a harmonické bývanie. Táto verzia domu patrí medzi naše najobľúbenejšie a veľkej obľube sa teší aj u klientov. Autorom je architekt Milan Grega z www.formatatelier.com

Dispozícia domu Matej má celkovú obytnú plochu 66,5 m2. Každý detail je premyslený, čo je v minimalistických konceptoch základný pilier. Nachádza sa tu efektívna spoločenská časť s čarovnou atmosférou, vďaka čiastočnému sedeniu v okne, jedálenské sedenie a plnohodnotná kuchyňa. Chodba má vstavaný nábytok na uloženie zásobníka na teplú vodu a zároveň nábytok na oddelenie kuchyne. Minimalistická kúpeľňa s wc má možnosť umiestnenia vane. Pri vstupnej hale sa nachádza šatník či komora na uskladnenie vysávača alebo technologického zázemia. Vďaka malej rozlohe domu sa obyvateľ po dome nenachodí, nenaupratuje toľko. Detská izba je koncipovaná pre bývanie dvoch súrodencov. Spálňa ponúka plnohodnotný priestor pre oddych. Ako v obývačke, tak aj v spálni a detskej izbe sú nízke parapety na sedenie v oknách a vykúzlenie príjemnej atmosféry domu.

Rastúci koncept umožňuje opäť postupné pristavovanie. K základnej verzii spoločenskej časti so spálňou je možné po čase pristaviť detskú izbu so vstupnou chodbou a šatníkom.

Architektúra domu vychádza z jednoduchosti podčiarknutú kúzelnými a útulnými sedeniami v oknách. Je inšpirovaná prírodou, preto má dom vegetačnú zelenú strechu. Bonusom sú zelené vegetačné zásteny, ktoré vďaka posuvnému systému plnia funkciu exteriérového tienenia. Aj nizkoropočtový projekt, ktorý je založený na jednoduchosti, môže mať svoju jedinečnosť. Naše domy ju majú vďaka prepojeniu s prírodou, pretože príroda je dokonalý architekt.

Rozpočet domu je udržateľná rovnako, ako celý projekt domu. Vďaka jednoduchej architektúre, ktorá je originálna spojením s prírodou, sú náklady na stavbu domu nízke. Veľký vplyv na rozpočet domu má jeho efektívny rozmer. Investujme do kvality a zdravého bývania ako do kvantity. Stavba je z ekologických ecococon panelov, so zelenou strechou, z prírodných materiálov. Viac o technických informáciách tu. 

Cena projektu s kompletnou dokumentáciou je 2300 € s DPH

Cena za holodom s DPH: 102.900 eur.

Vyhradené právo na aktualizáciu cien podľa vývoja cien na stavebnom trhu.

Cena predstavuje dom s finálnou fasádou, v interiéri s finálnymi povrchmi na stenách a dlážke, so všetkými rozvodmi a kúrením, s vysadenou zelenou strechou.

Podmienky výstavby domu nájdete v priečinku Dom on nás.

V prípade vážneho záujmu o projekt domu Matej nás kontaktujte na  info@homereset.sk, predmet e-mailu: Projekt domuMatej

Filozofiou je presvedčenie, že malé domy sú ekonomicky aj ekologicky udržateľnejšie, vedú človeka k minimalistickejšiemu, teda jednoduchšiemu životu, a preto aj väčšej spokojnosti v živote. Dôraz kladieme skôr na vybudovanie dobrej infraštruktúry vrámci záhrady, ako je letná kuchyňa, vonkajšia sprcha, wc, záhradný domček a podobne, podľa sedliackeho rozumu a permakultúrnych princípov. Navyše tieto štruktúry viete dobudovať postupne už počas bývania v jednoduchom a menšom dome.

Copyright

Za našou tvorbou je množstvo hodín strávených s architektom, našimi i jeho deťmi, i po večeroch, pohrúžení dať zo seba to najlepšie. Preto ďakujeme, že to vnímate rovnako a projekt od nás nekopírujete a nešírite ďalej. Ale jeho kúpou podporíte nás. Vážime si to.