Rodinný dom Matej

Síce sme začali s projektami mobilných domov, stále viac ľudí nás oslovovalo, že kvalitu a originalitu, ktorú ponúkame chcú od nás aj pre rodinné domy. Tak vznikli tri verzie rodinných domov.

Rodinný dom Matej

Projekt rodinného domu Matej vznikol z projektu mobilného domu Maroš. Klientom sa páčil premyslený minimalistický koncept. Keďže chceli rodinný dom a nie mobilný, navrhli sme im rozšírenie domu, z čoho vzniklo veľmi efektívne a harmonické bývanie. Táto verzia domu patrí medzi naše najobľúbenejšie a veľkej obľube sa teší aj u klientov. Autorom je architekt Milan Grega z www.formatatelier.com

Dispozícia domu Matej má celkovú obytnú plochu 66,5 m2. Každý detail je premyslený, čo je v minimalistických konceptoch základný pilier. Nachádza sa tu efektívna spoločenská časť s čarovnou atmosférou, vďaka čiastočnému sedeniu v okne, jedálenské sedenie a plnohodnotná kuchyňa. Chodba má vstavaný nábytok na uloženie zásobníka na teplú vodu a zároveň nábytok na oddelenie kuchyne. Minimalistická kúpeľňa s wc má možnosť umiestnenia vane. Pri vstupnej hale sa nachádza šatník či komora na uskladnenie vysávača alebo technologického zázemia. Vďaka malej rozlohe domu sa obyvateľ po dome nenachodí, nenaupratuje toľko. Detská izba je koncipovaná pre bývanie dvoch súrodencov. Spálňa ponúka plnohodnotný priestor pre oddych. Ako v obývačke, tak aj v spálni a detskej izbe sú nízke parapety na sedenie v oknách a vykúzlenie príjemnej atmosféry domu.

Rastúci koncept umožňuje opäť postupné pristavovanie. K základnej verzii spoločenskej časti so spálňou je možné po čase pristaviť detskú izbu so vstupnou chodbou a šatníkom.

Architektúra domu vychádza z jednoduchosti podčiarknutú kúzelnými a útulnými sedeniami v oknách. Je inšpirovaná prírodou, preto má dom vegetačnú zelenú strechu. Bonusom sú zelené vegetačné zásteny, ktoré vďaka posuvnému systému plnia funkciu exteriérového tienenia. Aj nizkoropočtový projekt, ktorý je založený na jednoduchosti, môže mať svoju jedinečnosť. Naše domy ju majú vďaka prepojeniu s prírodou, pretože príroda je dokonalý architekt.

Rozpočet domu je udržateľná rovnako, ako celý projekt domu. Vďaka jednoduchej architektúre, ktorá je originálna spojením s prírodou, sú náklady na stavbu domu nízke. Veľký vplyv na rozpočet domu má jeho efektívny rozmer. Investujme do kvality a zdravého bývania ako do kvantity. Stavbu vieme zrealizovať ako zdravú drevostavbu, ale tiež v top ekologickej verzií slameného domu, postaveného z ecocon panelov.

Cena projektu s kompletnou dokumentáciou pre získanie stavebného povolenia je 2000 eur.

Dom vám vieme na kľúč postaviť za 60 tisíc eur s DPH.

Podmienky výstavby domu na kľúč nájdete v priečinku Dom na kľúč.

V tomto rozpočte nie sú zahrnuté základy domu, pretože tie závisia od preferencií klienta, jeho rozpočtu a tiež od vyhodnotenia pozemku, svah, rovina a podložia stavebným inžinierom. Pod holodomom rozumieme drevodom so sendvičovou konštrukciou so skladbou z popisu technických parametrov nižšie. Holodom je ukončený zvonka drevenou fasádou a zvnútra sadrokartónmi. Dom má drevenú dlážku a prípravu pre zariadenie sanity a inštaláciu kuchyne, ktoré v cene zahrnuté nie sú. V cene sú rozvody elektriny, vody a kanalizácie a rovnako aj zásobník na teplú vodu (bojler) a elektrické stenové kúrenie infrafóliami.  V cene je realizácia zelenej vegetačnej strechy. V cene sú zahrnuté drevené okná s izolačným trojsklom, značkové kvalitné materiály ako sadrokartón Activ’Air od Rigips, OSB dosky bez obsahu formaldehydu, certifikovaná textilná izolácia z recyklovaných materiálov, masívna drevená palubovka a iné. Cena sa môže navýšiť v závislosti od použitia nadštandardných materiálov a technológií. Napríklad použitie slamených ecocon panelov, prírodných izolácií ako ovčie rúno či inštalácia rekuperácie a podobne. 

V prípade vážneho záujmu o projekt domu Matej nás kontaktujte na  info@homereset.sk, predmet e-mailu: Projekt domuMatej

Individuálny projekt

Momentálne neponúkame individuálne projekty, ani realizácie domov mimo nášho projektu. Pre individuálny projekt môžete kontaktovať nášho architekta Milana Gregu na www.formatatelier.com

Filozofiou je presvedčenie, že malé domy sú ekonomicky aj ekologicky udržateľnejšie, vedú človeka k minimalistickejšiemu, teda jednoduchšiemu životu, a preto aj väčšej spokojnosti v živote. Dôraz kladieme skôr na vybudovanie dobrej infraštruktúry vrámci záhrady, ako je letná kuchyňa, vonkajšia sprcha, wc, záhradný domček a podobne, podľa sedliackeho rozumu a permakultúrnych princípov. Navyše tieto štruktúry viete dobudovať postupne už počas bývania v jednoduchom a menšom dome.

Copyright

Za našou tvorbou je množstvo hodín strávených s architektom, našimi i jeho deťmi, i po večeroch, pohrúžení dať zo seba to najlepšie. Preto ďakujeme, že to vnímate rovnako a projekt od nás nekopírujete a nešírite ďalej. Ale jeho kúpou podporíte nás. Vážime si to.

Obchodné podmienky