Dom na Morave

Náš pocit z domu? To sa nedá porovnávať s predošlými miestami, kde sme bývali. Tu je voňavo, krásne, čistý vzduch i vďaka rekuperácii. Fantastické je masívne drevo v dome. Naozaj je to bývanie ekologické. A hlavne, vždy keď prichádzam domov vnímam, že to skutočný DOMOV!

Premyslené detaily
Spolupráca s Matúšovcami bola skvelá. Hlavne nás v mnohom usmernili. Toľko otázok a výmyslov sme mali na začiatku. Dnes viem, že netreba vymýšľať, veď Matúšovci si už toho preskákali dosť. Stavby sú vyladené do detailov, o tom niet pochýb. A keď pochybuješ, začni stavať a zistíš na aké drobnosti prídeš, ktorými ťa prevedú s tým, že vždy majú vhodné ekologické a zároveň ekonomické riešenie.  Som veľmi rád, že som ich stretol. Našiel som, čo som niekoľko rokov plánoval a chcel. Akurát u nich to bolo ešte tak 3krát sofistikovanejšie a prepracovanejšie, než to, čo bolo v mojej hlave predtým.
Na technické veci treba majstra
Chcel som si dom postaviť vlastnými rukami a s Matúšovcami to bolo možné. Veľkú časť som si postavil naozaj sám. Predtým som sa zúčastnil na ich workshopoch Ako si postaviť dom svojpomocne. Napriek tomu som si na začiatku ešte neveril. No keď som sa do toho už dostal, tak všetko šlo skvele! Manažérsky to bolo náročné. Je fajn mať okolo seba schopných praktických kamarátov, či rodinu. No na technické veci je dobre mať majstra. Predsa len, keď je človek nováčik, tak tých otázok bude dosť.
Aj omyl je dobrá skúsenosť
Dom mi rástol pod rukami a sám som mohol ovládať rýchlosť stavby a vidieť všetky jeho vnútornosti. Ak sa niečo nevydarilo, bral som to ako sú skúsenosť. Je v tom samozrejme množstvo času, ale dobre stráveného. Viem presne, ako tá stavba prebiehala a do do budúcna mám manuál na prípadné opravy, vieš, čo, kde, kedy.
David Hovanec