Workshops

Máte sen postaviť rodine dom? Neviete však odhadnúť svoje sily a schopnosti? Organizujeme sériu troch workshopov, ktoré dajú muža kompletne do obrazu, ako postaviť sám či s firmou drevodom so zelenou strechou. Obsahuje tri víkendy na témy Hrubá stavba, druhý Uzatváranie stien a strechy, tretí je Založenie zelenej strechy.

Termíny: OKTÓBER – NOVEMBER

 Hrubá stavba

 Uzatváranie stien a strechy

 Založenie zelenej strechy

 

Obsah

Na workshope preberáme teóriu k tomu ako čítať stavebnú dokumentáciu a prax ako urobiť základový rošt, steny drevenej stĺpikovej konštrukcie drevodomu,množstvo technických detailov a celý technologický postup. Učíme ako nastaviť efektívne pracovisko či ako pracovať s nástrojmi. Druhý víkend (sobota a nedeľa) preberáme skladbu stien a strechy, izolácie, vykurovanie, a prakticky ako uzatvoriť steny a strechu, jednotlivé vrstvy, detaily ako zamedziť hmyzu či hlodavcom poškodiť stavbu, či ako dosiahnuť vzduchotesnosť. Tretí víkend (sobota) je o zakladaní zelenej vegetačnej strechy. Zelená strecha je obrovským prínosom pre príjemnú klímu a radosť z bývania ako v interiéri, tak aj v záhrade. Je veľké plus aj na strechách garáží, prístreškov či záhradných domčekov. Počas workshopu si preberáme jej skladbu a vybudovanie od EPDM fólie až po výsadbu. Lektor je stavebný inžinier Ján Matúš. Workshopy prebiehajú cez víkendy. Prvý trvá od piatku do nedele. Druhý sobota a nedeľa a tretí sobota.  Všetko to však podlieha počasiu!!! Preto zmeny sú možné. Formát je nastavený pre mužov, ktorí zvládajú podmienky na stavbe. Pre ženy je v ponuke kurz interiérového dizajnu v druhej polovici roka, možno v lete.

Cena:

 Hrubá stavba: 140 eur s celodennou stravou

v prípade účasti len na jednom dni je cena 70 eur

Uzatváranie stien a strechy: 90 eur

v prípade účasti len na jednom dni je cena 70 eur

 Založenie zelenej strechy: 70 eur

Cena za absolvovanie všetkých troch kurzov je 250 eur

Registrácia:

Mailom na matusova.kristina@gmail.com

Harmonogram:

Začiatok o 8.00h.

Od 8.15 – 9.15: Teória

9.15-9.30 Občerstvenie

9.30 Nástup na miesto realizácie. Vysvetlenie stavebných postupov, práca materiálmi/technológiami.

12h – 12.30 Obed

12.30 – 13:30 Teória

13.30 – 17.00 Prax na stavbe (medzi tým opäť občerstvenie)

17.00 Olovrant

Miesto: 

Budmerice

Strava je zabezpečená počas celého dňa od občerstvenia, cez obed až po olovrant.

Prečo je lepšie byť na všetkých troch dňoch? Lebo budete vidieť stavebné postupy od samého začiatku a ich nadväznosti. Okrem iného aj nastavenie pracoviska čo je jeden veľmi dôležitý aspekt pre uľahčenie práce a efektívnosť. Tri intenzívne dni, kopec zručností a informácií pre nasledujúcich x dní na vašej potenciálnej stavbe.

Termíny

Termíny workshopov sa môžu v závislosti na počasie rôzne posúvať. Presun môže spôsobiť aj preloženie niektorých z postupov pre počasie pred workshopom. Ďakujeme za pochopenie.

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=JfQ5nVjr0fM&t=187s

Vlog z workshopu Ako postaviť svojpomocne dom

Vlog z workshopu Ako postaviť svojpomocne dom

Vlog z workshopu Zakladanie zelenej strechy

Časozberné video z workshopu Ako postaviť svojpomocne dom v 3 minútach