Workshops

Pravidelne organizujeme praktické workshopy, na ktorých si môžete vyskúšať svojpomocnú stavbu, vaše možnosti a limity prv, než sa pustíte do stavby svojho domu.

Najbližšie témy workshopov (Termíny sa prispôsobujú počasiu a stavbe,  preto sa môžu zmeniť): orientačne začíname prvým víkendom 20. marca 2020, závisí však od stavebného úradu a počasia

Máte sen postaviť rodine dom? Neviete však odhadnúť svoje sily a schopnosti?

Organizujeme sériu troch workshopov, ktoré dajú muža kompletne do obrazu, ako postaviť sám či s firmou drevodom so zelenou strechou. Obsahuje tri víkendy na témy Hrubá stavba, druhý Uzatváranie stien a strechy, tretí je Založenie zelenej strechy.

Na workshope preberáme teóriu k tomu ako čítať stavebnú dokumentáciu a prax ako urobiť základový rošt, steny drevenej stĺpikovej konštrukcie drevodomu,množstvo technických detailov a celý technologický postup. Učíme ako nastaviť efektívne pracovisko či ako pracovať s nástrojmi. Lektor je stavebný inžinier Ján Matúš.
Workshopy prebiehajú cez víkendy. Prvý trvá od piatku do nedele. Druhý sobota a nedeľa a tretí sobota.  Všetko to však podlieha počasiu!!! Preto zmeny sú možné. Lektorské je 70 eur na deň. V prípade  dvoch dní 110eur a všetkých troch, respektíve dvoch dní z dvojdňového workshopu je to 90eur. V cene je celodenná strava. Cena pre absolvovanie všetkých troch workshopov je 230 eur. Máte možnosť kúpiť aj darčekové poukážky v e-shope, kde uvidíte prehľadné rozdelenie workshopov a cien. Registrácia na matusova.kristina@gmail.com

Bližšie info k priebehu workshopov:

Priebeh: Začiatok o 8h. Teória do 9.hod. Občerstvenie a nástup na miesto realizácie. Vysvetlenie stavebných postupov, práca materiálmi/technológiami. Medzi tým obed a za obedom opäť hodinka teórie. Koniec je o 17h večerou. Miesto: v máj 2020 Budmerice. Strava je zabezpečená počas celého dňa od občerstvenie, cez obed až po olovrant.

 

https://www.youtube.com/watch?v=JfQ5nVjr0fM&t=187s

Vlog z workshopu Ako postaviť svojpomocne dom

Vlog z workshopu Ako postaviť svojpomocne dom

Vlog z workshopu Zakladanie zelenej strechy

Časozberné video z workshopu Ako postaviť svojpomocne dom v 3 minútach