Workshopy

Home » Workshopy

Máte sen postaviť rodine dom?

Máte sen postaviť rodine dom? Neviete však odhadnúť svoje sily a schopnosti? Organizujeme sériu troch workshopov, ktoré dajú muža kompletne do obrazu, ako postaviť sám či s firmou drevodom so zelenou strechou. Obsahuje tri víkendy na témy Hrubá stavba, druhý Uzatváranie stien a strechy, tretí je Založenie zelenej strechy.

Workshop – Stavba mobilného domu

Workshop – Montovaná drevostavba svojpomocne

Obsah workshopov

Na workshope preberáme teóriu k tomu ako čítať stavebnú dokumentáciu a prax ako urobiť základový rošt, steny drevenej stĺpikovej konštrukcie drevodomu,množstvo technických detailov a celý technologický postup. Učíme ako nastaviť efektívne pracovisko či ako pracovať s nástrojmi. Druhý víkend (sobota a nedeľa) preberáme skladbu stien a strechy, izolácie, vykurovanie, a prakticky ako uzatvoriť steny a strechu, jednotlivé vrstvy, detaily ako zamedziť hmyzu či hlodavcom poškodiť stavbu, či ako dosiahnuť vzduchotesnosť. Tretí víkend (sobota) je o zakladaní zelenej vegetačnej strechy. Zelená strecha je obrovským prínosom pre príjemnú klímu a radosť z bývania ako v interiéri, tak aj v záhrade. Je veľké plus aj na strechách garáží, prístreškov či záhradných domčekov. Počas workshopu si preberáme jej skladbu a vybudovanie od EPDM fólie až po výsadbu. Lektor je stavebný inžinier Ján Matúš. Workshopy prebiehajú cez víkendy. Prvý trvá od piatku do nedele. Druhý sobota a nedeľa a tretí sobota.  Všetko to však podlieha počasiu!!! Preto zmeny sú možné. Formát je nastavený pre mužov, ktorí zvládajú podmienky na stavbe. Pre ženy je v ponuke kurz interiérového dizajnu v druhej polovici roka, možno v lete.

Workshop – Hrubá stavba

Piatok – Nedeľa

Cena: 140,- €

Celodenná strava

*V prípade účasti len na jednom dni je cena 70 eur

Workshop – Uzatváranie stien a strechy

Sobota – Nedeľa

Cena: 90,- €

Celodenná strava

*V prípade účasti len na jednom dni je cena 70 eur

Workshop – Založenie zelenej strechy

Sobota

Cena: 70,- €

Celodenná strava

*Cena za absolvovanie všetkých troch kurzov je 250 eur

Termíny:

JÚN – JÚL 2021

*Termíny workshopov sa môžu v závislosti na počasie rôzne posúvať. Presun môže spôsobiť aj preloženie niektorých z postupov pre počasie pred workshopom. Ďakujeme za pochopenie.

Registrácia:

Mailom na matusova.kristina@gmail.com

Harmonogram:

8.00 – Začiatok

8.15 – 9.15 – Teória

9.15 – 9.30 – Občerstvenie

9.30 – Nástup na miesto realizácie. Vysvetlenie stavebných postupov, práca materiálmi/technológiami.

12.00 – 12.30 – Obed

12.30 – 13.30 – Teória

13.30 – 17.00 – Prax na stavbe (medzi tým opäť občerstvenie)

17.00 – Olovrant

Miesto: Budmerice

Strava je zabezpečená počas celého dňa od občerstvenia, cez obed až po olovrant.

Prečo je lepšie byť na všetkých troch dňoch?

Lebo budete vidieť stavebné postupy od samého začiatku a ich nadväznosti. Okrem iného aj nastavenie pracoviska čo je jeden veľmi dôležitý aspekt pre uľahčenie práce a efektívnosť. Tri intenzívne dni, kopec zručností a informácií pre nasledujúcich x dní na vašej potenciálnej stavbe.

Mobilný dom – Postav si sám

Postav si mobilný dom vlastnými rukami