Workshops

Pravidelne organizujeme praktické workshopy, na ktorých si môžete vyskúšať svojpomocnú stavbu, vaše možnosti a limity prv, než sa pustíte do stavby svojho domu.

Najbližšie témy workshopov (Termíny sa prispôsobujú počasiu a stavbe,  preto sa môžu zmeniť):

 

8.12. Zatepľovacie systémy, vzduchotesnosť a príprava stavby na Blower Door test, skladba a uzavretie stien.

8.12 máme posledný workshop tento rok k svojpomocnej stavbe, na ktorý sa nám podarilo odborníka, ktorý bude lektorovať s nami! Téma bude zatepľovacie systémy, aké máme možnosti, čo z toho si vieme urobiť svojpomocne a ako, za koľko a ešte i tak, aby sme mali zdravý a ekologický domov. V jednom dni si prakticky vyskúšame viacero možností izolovania domu, ukážeme skladbu stien a ich uzatvorenie. Otvoria sa otázky skladby stien, akustiky, izolácií, ako dosiahnuť vzduchotesnosť a obstáť blow door test.

O 8h sa stretneme u nás doma, v dome, ktoré spĺňa princípy zdravého bývania a ekologickej výstavby. Po časti teórie o možnostiach zatepľovacích systémov, rôznych izolačných materiálov, sa premiestnime na stavbu mobilného drevodomu, kde si prakticky prejdeme postupy. Túto časť bude viesť odborník na zatepľovanie, stavebný inžinier a projektant Martin Keszeg, Jančiho spolužiak z STU. OBED a po obede časť teórie a presun na stavbu, kde si ukážeme prakticky skladby stien a ich uzatvorenie, tak aby obstáli blow door test vzduchotestnosti. Workshop uzavrieme spoločným olovrantom a priestorom pre otázky. Lektorské je 80 eur (celodenná strava v cene). Počet miest je limitovaný. Pokyny k registrácií nižšie. Tešíme sa na vás:-)  Pozrite si VLOGY Z WORKSHOPOV TU: https://www.youtube.com/channel/UC89jUstxvjiEkZkaicYMTvA?view_as=subscriber

15. – 16.12  Seminár  PLNO – nové termíny až na jar. Čakáme na bábätko:-)

Pravidelne organizujeme celodenný teoretický seminár: Zdravé bývanie, svojpomocne s udržateľnou záhradou za 25-tisíc, na ktorom si preberáme základy k permakultúrnej záhrade, priebeh svojpomocnej stavby, moderné technológie, efektívny rozpočet a zdravý interiér. Viac info na www.lifereset.sk/info

Témy workshopov, ktoré sa budú konať podľa vývoja stavby a počasia počas pracovných dní:

Worshop inštalácia dreveného obkladu a skladba stien

Inštalácia stenového vykurovania a moderné technológie

FEBRUÁR/MAREC:

Tvorba interiéru od A po Z (vhodné pre ženy)

Bližšie info k priebehu workshopov:

Naučte sa postaviť si vlastný dom. Predlohou je ten náš, pôvodne mobilný dom, ktorý sme si svojpomocne postavili za 25 tisíc. Cez vlastnú skúsenosť a odborné vysokoškolské vzdelanie na STU ponúkame zažiť a naučiť sa informácie, ktoré v danom workshopovom dni ponúkame. Priebeh: Začiatok o 7h. Teória do 8.hod. Občerstvenie a 8.30 nástup na miesto realizácie. Vysvetlenie stavebných postupov, práca materiálmi/technológiami. Medzi tým obed a za obedom opäť hodinka teórie. Koniec je o 17h večerou. Miesto: neďaleko Modry. Strava je zabezpečená počas celého dňa od občerstvenie, cez obed až po olovrant. Platba 80 eur za jednodňový workshop. Počet miest je veľmi limitovaný. Inštrukcie k registrácií nižšie v texte. 

Registrácia:

Prihlásiť sa môžete na info@homereset.sk, predmet e-mailu: Workshop a dátum konania.

Pošlite nám kontaktné údaje a miesto, z ktorého vyrazíte pre prípadné využitie spoločnej dopravy. Tešíme sa na vás:-).

 

KONALO SA:

25.11. Stavba zelenej extenzívnej strechy pultovej konštrukcie od záklopu až po výsadbu.

Naučíme sa prakticky ako založiť zelenú strechu od A po Z: od záklopu, pokládku EPDM fólie, ostatných vrstiev až po výsadbu na pultovej streche domu. Zelenú strechu na náš dom nám firmy nacenili na 8 tisíc eur. My sme si ju dokázali urobiť sami a výrazne ekologicky za 1500 eur!!! Radi s vami naše know how pozdieľame.

Čítanie stavebnej dokumentácie, budovanie stien mobilného drevodomu, skladba stien, tesárske postupy

Čítanie stavebnej dokumentácie, budovanie strechy mobilného drevodomu