Projekt domu

Posúvame ďalej projekt mobilného domu, aký sme si postavili my sami a odskúšali si v ňom žiť dva a pol roka. Bývame v ňom dodnes, a to s rozšírením o ďalšiu časť –  obývačku, čím sa z mobilného domu stal rastúci a trvalý domov.

Projekt

Rovnaké riešenie ponúkame aj vám. Základnú verziu s jednou bunkou mobilného domu a rozšírenú verziu, vďaka ktorej sa z vášho domčeka môže stať trvalé a plnohodnotné bývanie. Skladba materiálov, konštrukcie, statiky a ďalšie profesie sú autentické s našim mobilným domom, ktoré sme vylepšili pri vychytávaní chybičiek z našej vlastnej stavby. Cena stavby na kľúč tu.

Projekt mobilného domu II- základná bunka so samostatnou spálňou. (celé vizualizácie v galérií v stĺpci vedľa s projektom mobilného domu I)

Legislatíva

Tento projekt má podobne ako katalógové domy celú dokumentáciu pripravenú na stavebné povolenie. Síce ide o mobilný dom, no stavebné povolenie odporúčame z troch dôvodov. V našej legislatíve stojí, že stavba do 25 m2 nepotrebuje stavebné povolenie, ale je tam aj to B, že to musí byť vedľajšia stavba k hlavnej stavbe. Rovnako stavebné povolenie nepotrebujú stavby, ktoré sú do 25 m2 a nie sú pevne spojené so zemou. Spojenie však nastáva už prípojkami vody, elektrickej energie a odpadu. Po tretie, počas vybavovaní stavebného povolenia sa môže stať, že zistíte dôležité informácie o vašom pozemku, ktoré vám môžu ušetriť nemalé peniaze či komplikácie. Napríklad, že cez váš pozemok vedie plynové potrubie a nie je dovolené na ňom stavať a robiť odkopy.  V prípade problémov s vybavením stavebného povolenia kontaktujte odborníkov, ktorí ho vybavujú na kľúč. Mnoho prípadov má riešenie, netreba vešať hlavu. 

V prípade vážneho záujmu o projekt mobilného domu nás kontaktujte na  info@homereset.sk, predmet e-mailu: Projekt domu.

Kompletná dokumentácia mobilného domu pripravená na stavebné povolenie aj s rozpočtom. V cene projektu je osadenie domu na pozemok. V prípade individuálneho riešenia projektu nás kontaktujte.

CENA: 1 400 €

Základná verzia

Bunka rozmerov 3,8 x 11 m so zastavanou plochou 41,8 m2 a podlahovou plochou 33,3 m2, v ktorej sa nachádza vstupná chodba s vchodom do kúpeľne s wc, plne vybavená kuchyňa s jedálenským sedením, sedačka a efektívne vstavané úložné priestory so sedením v okne. Domček vhodný pre život dvoch ľudí.

CENA: 1 600 €

Rozšírená verzia

Základná bunka sa rozšíri o prídavnú bunku s dvoma spálňami, ktoré prepojí malá chodba, využiteľná ako predsieň či šatník. Rozmer prídavnej bunky je 3,5 x 8,75 m, zastavaná plocha prídavnej bunky 36,3 m2 a podlahová plocha 28,1 m2. Po rozšírení dom nadobudne rozmer zastavanej plochy 72,4 m2 a podlahovej 61,4 m2, čo predstavuje plnohodnotné bývanie pre rodinu. Prídavnú bunku si viete pristaviť i s odstupom času, rozšírenú verziu nie je nutné realizovať hneď.

Projekt mobilného domu II s pridanou bunkou

Individuálny projekt

Momentálne neponúkame individuálne projekty, ani realizácie domov mimo nášho projektu. Pracujeme však na ďalšej verzií mobilného domu.

Copyright

Náš projekt mobilného domu a know-how, ktoré sme vlastnou skúsenosťou získali, bola veľmi náročná cesta. Stálo nás veľa úsilia nazbierať odvahu a pustiť sa do realizácie ďalších mobilných domov. K tomu množstvo času a energie pri konzultáciách s odborníkmi, aby projekt HomeReset vznikol. Ďakujeme, že to vnímate rovnako a projekt od nás nekopírujete a nešírite ďalej. Vážime si to.