Mobilný dom Maroš

V našej ponuke máme dva typy mobilných domov a tri typy rodinných domov, ktorých autorom je architekt Milan Grega z www.formatatelier.com. Mobilným domom sme sa začali venovať potom, ako sme postavili dva takéto domy pre seba. Jeden z nich je ukážkový a je možné prenajať si ho na niekoľko dní.  Pozri prenájom domu. Je to možnosť ako si vyskúšať minimalistické a zároveň zdravé bývanie z našej dielne.  I napriek tomu, že ide o nízkorozpočtový projekt pre dočasné, ale aj trvalé bývanie, sú skladby a technológia domu navrhnuté tak, aby boli domy v rozumnom rozpočte čo najviac ekologické a s použitím prírodných materiálov dodržali princípy zdravého bývania. Pozri technické parametre v priečinku Dom na kľúč..

Čo je mobilný dom od nás?

Jeho základ tvoria tri piliere: zdravá stavba, zdravý interiér a ekológia. Má rozmer návesu na kamión, preto ho po jeho doslúžení môžete ďalej predať, či presťahovať sa s ním tam kam potrebujete.

Pre koho je vhodný?

Vhodným riešením je pre ľudí, ktorí teraz bývajú vo veľkomeste, kým sú produktívni, no s príchodom rodiny sa možno vrátia späť na miesto rodiska. Môžu to urobiť aj s domom. Teraz im stačí i pozemok na prenájom. Neskôr sa môžu sťahovať už na vlastný pozemok. Vhodný je pre ľudí, ktorí si chcú vyskúšať bývať na pozemku s rodičmi a ak im spoločný život bude fungovať, mobilný dom predajú a postavia si rodinný dom. S mobilným domom neutopia peniaze na pozemku.  Zároveň nezaťažíte životné prostredie množstvom betónu na základy domu, ktoré vás fixujú k miestu. Naopak získajte slobodu a možnosť vyskúšať si rôzne miesta, rôzne možnosti.

Mobilný dom Maroš

Mobilný dom Maroš so samostatnou spálňou. Po pridaní druhého modulu pribudne detská izba a máme plnohodnotný 3izbák. 

Základná bunka bez prídavného modulu

Bunka rozmerov 3,8x12m a podlahovou plochou 36,5m2. Nachádza sa tu obývačka s jedálenským sedením a kuchynskou linkou, vstupná chodba s kúpeľnou a WC, samostatná spálňa. Dom je vhodný pre bývanie dvoch ľudí.

Architektúra domu vychádza z jednoduchosti, ktorú podčiarkujú kúzelné a útulné sedenia v oknách. Je inšpirovaná prírodou, preto má dom vegetačnú zelenú strechu domu. Bonusom sú zelené vegetačné zásteny, ktoré vďaka posuvnému systému plnia funkciu exteriérového tienenia. Aj nizkoropočtový projekt, ktorý je založený na jednoduchosti, môže mať svoju jedinečnosť. Naše domy ju majú vďaka prepojeniu s prírodou, pretože príroda je dokonalý architekt.

CENA

Cena projektu s kompletnou dokumentáciou pre získanie stavebného povolenia je 1600 eur.

V prípade vážneho záujmu o projekt domu Maroš nás kontaktujte na  info@homereset.sk, predmet e-mailu: Projekt domuMaroš základný

Dom vám vieme na kľúč postaviť za 33 tisíc s DPH ako holodom a 39 tisíc eur s DPH s celým zariadením ako na fotografiách domu Jakub.

Podmienky výstavby domu na kľúč nájdete v priečinku Dom na kľúč.

V tomto rozpočte nie sú zahrnuté základy domu, pretože tie závisia od preferencií klienta, jeho rozpočtu a tiež od vyhodnotenia pozemku, svah, rovina a podložia stavebným inžinierom. Pod holodomom rozumieme drevodom so sendvičovou konštrukciou so skladbou z popisu technických parametrov nižšie. Holodom je ukončený zvonka drevenou fasádou a zvnútra sadrokartónmi. Dom má drevenú dlážku a prípravu pre zariadenie sanity a inštaláciu kuchyne, ktoré v cene zahrnuté nie sú. V cene sú rozvody elektriny, vody a kanalizácie a rovnako aj zásobník na teplú vodu (bojler) a elektrické stenové kúrenie infrafóliami.  V cene je realizácia zelenej vegetačnej strechy. V cene sú zahrnuté drevené okná s izolačným trojsklom, značkové kvalitné materiály ako sadrokartón Activ’Air od Rigips, OSB dosky bez obsahu formaldehydu, certifikovaná textilná izolácia z recyklovaných materiálov, masívna drevená palubovka a iné. Cena sa môže navýšiť v závislosti od použitia nadštandardných materiálov a technológií. Napríklad použitie prírodných izolácií ako ovčie rúno či inštalácia rekuperácie a podobne. 

Mobilný dom Maroš s rozšírením

Základná bunka sa rozšíri o prídavnú bunku s jednou spálňou. Pribudne aj vstupná chodba a šatník a spolu s izbou dosiahneme obytnú plochu 19,4m2, teda celkovo trojizbový dom s podlahovou plochou 56m2. Teda naozaj šikovné malé bývanie, ktoré je dostupné pre každého, kto chce zdravo a efektívne bývať. Viac podrobností o stavbách sa dočítate na stránke dom na kľúč tu. 

CENA

Cena projektu s prídavným modulom kompletnou dokumentáciou pre získanie stavebného povolenia je 1800 eur.

V prípade vážneho záujmu o projekt domu Maroš nás kontaktujte na  info@homereset.sk, predmet e-mailu: Projekt domuMaroš – rozšírený

Dom vám vieme na kľúč postaviť za 60 tisíc eur s DPH.

Podmienky výstavby domu na kľúč nájdete v priečinku Dom na kľúč.

Legislatíva

Tento projekt má podobne ako katalógové domy celú dokumentáciu pripravenú na stavebné povolenie. Keďže v našom zákone nie sú definované mobilné domy, každý stavebný úrad si zákon vysvetľuje individuálne. Odporúčame ísť na konkrétny stavebný úrad, ktorý má váš prípad na starosti a informovať sa o možnostiach a podmienkach, za akých môžete stavať.  

Individuálny projekt

Momentálne neponúkame individuálne projekty, ani realizácie domov mimo nášho projektu. Pre individuálny projekt môžete kontaktovať nášho architekta Milana Gregu na www.formatatelier.com

Filozofia

Veríme tomu, že malé domy sú ekonomicky aj ekologicky udržateľnejšie, vedú človeka k minimalistickejšiemu, teda jednoduchšiemu životu, a preto aj väčšej spokojnosti v živote. Dôraz kladieme skôr na vybudovanie dobrej infraštruktúry vrámci záhrady, ako je letná kuchyňa, vonkajšia sprcha, wc, záhradný domček a podobne, podľa sedliackeho rozumu a permakultúrnych princípov. Navyše tieto štruktúry viete dobudovať postupne už počas bývania v jednoduchom a menšom dome.

Copyright

Náš projekt mobilného domu a know-how, ktoré sme vlastnou skúsenosťou získali, bola veľmi náročná cesta. Stálo nás veľa úsilia nazbierať odvahu a pustiť sa do realizácie ďalších mobilných domov. K tomu množstvo času a energie pri konzultáciách s odborníkmi, aby projekt HomeReset vznikol. Ďakujeme, že to vnímate rovnako a projekt od nás nekopírujete a nešírite ďalej. Vážime si to.

Obchodné podmienky