Postup

Home » Postup

Dokázali sme si postaviť dom svojpomocne.

No nie každý má na to čas, energiu alebo zručnosti.

Preto vám ponúkame realizáciu zdravého domu.

 

Ako postupovať?

V prípade VÁŽNEHO záujmu o stavbu na kľúč, nás kontaktujte na: info@homereset.sk

Predmet e-mailu: Stavba domu (Matej, Jakub…)

Komplexné informácie o spolupráci s nami tu: Ako postupovať pri výstavbe mobilného domu

Čo treba mať pred začatím?

Pozemok: Lebo ak ho nemáte, môže to trvať aj tri roky, kým ho nájdete a dovtedy sa môže stať, že si kúpite napokon byt:-)

Financie: Predschválený úver alebo inak riešené financie.

Povolenia na úrade: Teda bol som sa informovať na miestnom stavebnom úrade, aké povolenia potrebujem pre osadenie mobilného domu, pretože na každom stavebnom úrade sa to líši.

Vyberte si projekt a spôsob stavby

V prípade že máte všetko potrebné pre začatie spolupráce, prišiel čas vybrať si z našej ponuky domčekov a či si chcete dom stavať svojpomocne alebo to necháte na nás.

 

Svojpomocná koučovaná výstavba

Dom na kľúč

Prvý kontakt a stretnutia

Pred prvým kontaktom je dôležité, aby mali klienti predschválený úver (v prípade mobilného domu sa často zakladá rodičovský dom, byt, iná nehnuteľnosť, lebo na mobilný dom vám banka úver nedá) alebo mali inak riešené financie. Tiež je veľmi dôležité, aby mali klienti pozemok. Niekomu sa môžu zdať tieto požiadavky smiešne. Ale pravidelne nám chodia žiadosti o stretnutie, s tým, že pozemok sa ešte len hľadá a peniaze nie sú. Vec je tá, že pozemok môžete hľadať aj dva roky a dovtedy sa vám zmení situácia natoľko, že napríklad skončíte šťastne v byte.

Zmeny v projekte

Zmeny v projekte sú možné. Drobné úpravy robíme priamo my. Viac zmien alebo zásadné zmeny už narúšajú koncept vymyslený architektom Milanom Gregom Jakubom z www.formatatelier.com, ktorý domy navrhuje pre nás tak, aby pôsobili naozaj harmonicky a celistvo. Každá väčšia zmena naviac stojí financie kvôli zapracovaniu profesistov (statik, projektant, architekt…) do projektu. Zároveň predlžuje čas odovzdania projektu na stavebné povolenie a to je dobré si uvedomiť.

Ako dlho trvá výstavba

Stavba základného modulu (z konceptu rastúceho domu) trvá tri mesiace od podpisu zmluvy. Veľa ľudí si predstaví, že ak nás oslovia v januári, tak v marci budú bývať. Reálne to vyzerá tak, že orientačne mesiac tvoria prvé stretnutia, úpravy a dohadovanie sa, zapracovania zmien profesistami do projektu a tiež osadenie objektu na pozemku, čo robievame my. Následne orientačne tri mesiace trvá vybavenie stavebného povolenia. Prax však ukazuje, že reálne to trvá pol roka až rok! Po vydaní stavebného povolenia sa pristupuje k podpisu zmluvy o dielo a nastavení harmonogramu. Tiež sa urobia prvé objednávky materiálov, na ktoré sú dlhšie dodacie lehoty, napríklad okná. Zároveň sa nastavuje harmonogram, v ktorom sa plánujú ľudia na stavbu. Aj to môže ovplyvniť začatie stavby a jej priebeh. Sme ľudia.

Aké základy

Stavať sa môže až po zhotovení základov, ktoré vám vieme zabezpečiť, alebo oslovíte na to inú stavebnú firmu. Na výber máte možnosti od najlacnejšej a najekologickejšej po štandardnú: železobetónové pätky, zemné vruty, základové pásy vyplnené penosklom a posledná základová doska. To, aké základy vybrať závisí od preferencií klienta, jeho rozpočtu a tiež od vyhodnotenia pozemku (svah, rovina) a podložia stavebným inžinierom.

Sme nadšenci zdravých stavieb

Niekoľko rokov sme počúvali, že by sme mali naše know how o vytvorení komplexného zdravého domova posúvať ďalej. Tiež, že by sme mali začať stavať zdravé domy s dušou, rovnaké aký je ten náš dom. Celý náš príbeh a portfólio nájdete tu. Koncom roka 2018 sme postavili za pomoci workshopov prvý takýto dom, ktorý si môžete vyskúšať a prenajať. Celý priebeh stavby sme zaznamenali v seriáli vlogov s množstvom technických informácií. Oplatí sa ich pozrieť na Yotube HomeReset.

Každá naša stavba má svoj príbeh. Tak staviame domy my. Pretože to nie sú len domy, ktoré chce investor rýchlo a výhodne postaviť a zas rýchlo predať. Pre nás má každý svoj príbeh. Vďaka tomuto prístupu sa investor stáva naším priateľom. Sú to stavby, ktoré majú hodnotu v prevedení aj materiáloch. Vďaka tomu sa môžeme pred každým z nich postaviť a povedať našim piatim deťom: Toto je dielo, ktoré sme vytvorili.

Príbehy stavieb nájdete v referenciách.