Rodinný dom Alžbetka

Home » Rodinný dom Alžbetka

Rodinný dom Alžbetka

Veľa ľudí sa na nás obracalo so žiadosťou ponúknuť veľký rodinný dom so štyrmi izbami i napriek tomu, že sme sa doteraz držali len malých smart domov. Architektovi Milanovi Gregovi z www.formatatelier.com sme dali zadanie, v ktorom mal mať návrh nového domu z našej dielne niekoľko originálnych a praktických parametrov.

Mal spojiť sedlovú strechu, ktorá je nám kultúrne blízka a zároveň ju prepojiť s ekologickými pultovými zelenými strechami. Návrh mal mať rovnakú možnosť postupného dostavania, ako všetky domy z našej dielne. I napriek štyrom izbám má mať udržateľnú veľkosť okolo 100m2 a rozpočet do 100 tisíc eur. V tomto projekte sme si splnili sen o presklennom štíte, ktorý je originálny a čarovný rovnako ako okrúhle okná v našom vlastnom dome. Podmienkou bolo zachovať aj nízke parapety pre sedenia v oknách. Po pol roku tvorenia sme spoločnými silami prišli ku konceptu, ktorý všetky tieto prvky spĺňa a má ešte niekoľko plusov navyše. Napríklad tieniacu vysunutú stenu v časti presklenného štítu, ktorej súčasťou je bohatý kvetinový záhon. Vďaka nemu bude váš výhľad z presklennej steny kdekoľvek nádherný. Výsadba trvaliek v kombinácií s popínavými rastinami sa o to zaručene postará! Štvorizbový dom, ktorý je dostatočne veľký, a pritom rozdelením a proporciou hmôt, svojou architektúrou nenápadný.

Dispozícia domu Alžbetka má premyslenú logiku, vďaka ktorej môžeme postaviť najprv základnú verziu so spálňou a časom možnosť dostaviť ďalšie dve izby. Základná časť domu má 81,8m2 obytnej plochy spolu s galériou. Projekt myslí na všetko. Veľkú terasu, efektívnu a útulnú spoločenskú časť domu, oddelené wc a kúpeľňu, efektívne využitú chodbu s praktickými úložnými priestormi. Otvorená galéria nad obývačkou je praktickým a kúzelným bonusom. Aj vďaka nej nemusíte s dostavbou ďalších izieb po príchode detí ponáhľať. Galéria nad spoločenskou časťou má východ na zelené strechy, ktoré môžu slúžiť aj ako kvetinová záhrada na streche, čo ocenia všetci vlastníci malých pozemkov. Samozrejme, vieme dom postaviť aj v plnej verzií štvorizbového domu s veľkosťou 106,8m2. Ak chcete začať najprv v malom a pritom jedinečnom bývaní, tak tento projekt je pre vás! Doprajte si čas a vychutnajte si prvé roky života v dome bez tlakov z veľkej hypotéky či stresu z malého priestoru. Čas môže priniesť nové financie, sily a skúsenosti, vďaka ktorým si dom postupne zväčšíte. Ak potrebujete štvorizbák od samého začiatku, tak tento projekt vám splní sen o kúzelnom, útulnom a efektívnom domove. Stavbu vieme zrealizovať ako zdravú drevostavbu, ale tiež v top ekologickej verzií slameného domu, postaveného z ecocon panelov.

Architektúra domu Alžbetka je praktická a okúzľujúca. Naozaj do bodky premyslená dispozícia a k nej zladená architektúra ponúkajú doslova zážiok z bývania. Dom tvoria tvarovo dve hmoty – časť s klasickou sedlovou strechou a časť so zelenými vegetačnými pultovými strechami. Pod sedlovou strechou sa ukrýva útulná obývačka s kuchyňou a modernou otvorenou galériou v štíte. Pod zelenými strechami sa odpočíva. Nachádza sa tam buď jedna, alebo až tri spálne. Spoločenská časť domu je veľkorysá, aby bola komfortná pre rodinu s deťmi, ale aj pre pár, ktorému stačí pre život už len jedna spálňa. Architektovi Milanovi Gregovi sa podarilo v interiéri docieliť vzdušnosť, dostatočný kontakt s exteriérom a zároveň vysokú funkčnosť. Schody vedúce na galériu slúžia aj ako predel dvoch zón – obývačky a kuchyne – v otvorenom priestore. Sú estetickou a funkčnou dominantou priestoru spolu s presklennou stenou a galériou. Presklenná stena je navrhnutá tak, aby netvorila veľkú časť rozpočtu a mohli ste si tento originálny prvok dovoliť. Pri navrhovaní vegetačných striech nad spálňou/ spálňami, sme skombinovali výsadbu s oddychovými zónami, tak aby sa užívaním nepoškodila výsadba. Vegetačná strecha je exteriérovou obývačkou či meditárňou. Je riešením pre vlastníkov malých pozemkov. Viac ukážeme vo vizualizáciach na našej prvej realizácií tohto projektu už čoskoro. Okná v izbách majú nízky parapet, aby ste si vedeli vytvoriť nádherné zákutia v interiéri so sedením v okne.

Projekt myslí na seniorov, ktorí už nepotrebujú tak veľa priestoru, ale aj na rozrastajúcu sa rodinu. Pri jeho vytváraní sme doň dali všetok náš um, skúsenosti a estetiku. Prepojením dvoch rôznych tvarových hmôt sme dosiahli harmonický a funkčný koncept rastúceho domu. Ich vyladeným spojením vznikol efektívny priestor pre terasu s východmi ako zo spoločenskej časti, tak aj zo spálne. Vznikol utešený priestor terasy, ktorá je akoby takým nádvoričkom. Dvoje okná v izbách sú navrhnuté preto, aby ste mali možnosť variácie aj na malom pozemku. Architekt rátal s tým, že niektoré pozemky pre zachovanie odstupových vzdialeností nemôžu mať okná na niektorých stranách domu. Preto v tomto projekte myslíme aj na to a ak je to váš prípad, viete si umiestniť v izbách okno na strane, kde je to možné. Alebo si zachováte oboje okná v izbách. Je to len na vás:-) Dvere z opačnej strany domu vo vizualizácii základnej verzii predstavujú možný prechod do ďalších dvoch izieb po ich dostavaní. Jednoduché konštrukčné riešenia umožňujú pristaviť prakticky kedykoľvek. Inšpirovaní našim vlastným príbehom, vidíme cestu postupného pristavovania, ako cestu slobody a flexiblity. Začínať v malom, ale zdravom a keď nám to financie, čas alebo sily dovolia, pristaviť potrebný priestor. Základňu, vaše hniezdo, domov, už však v prvej fáze tvorenia domova máte. Viac aj v našom filme V zdravom dome žijú šťastní ľudia na www.homereset.sk/obchod

CENA

Cena projektu s kompletnou dokumentáciou pre získanie stavebného povolenia je od 3300 € s DPH.

Cena za holodom s DPH:  155  000 €

Vyhradené právo na aktualizáciu cien podľa vývoja cien na stavebnom trhu.

Cena predstavuje dom s finálnou fasádou, v interiéri s finálnymi povrchmi na stenách a dlážke, so všetkými rozvodmi a kúrením, s vysadenou zelenou strechou.

 

Podmienky výstavby domu nájdete v priečinku Dom on nás.

V prípade vážneho záujmu o projekt domu nás kontaktujte na  info@homereset.sk, predmet e-mailu: Projekt domu – Alžbetka

Cena je jedinečná vzhľadom na to, že váš dom bude mať nádherné zelené strechy, jedinečnú architektúru, čarovné presklenie, vzdušný interiér a modernú galériu. Pri stavbe len prvej časti domu – spoločenská časť s jednou spálňou je cena 95 tisíc eur bez DPH.

Nízkorozpočtové bývanie

Tento dom je náš prvý veľký rodinný dom. Ak je váš rozpočet obmedzený a páči sa vám minimalizmus, v našej ponuke sú tri nízkorozpočtové projekty rastúcich domov Jakub, Maroš a Matej. Architektúrou jednoduchšie no vyladené koncepty s efektívne navrhnutým každým metrom štvorcovým si našli už svojich prvých majiteľov. Viac na www.homereset.sk/projekt

Filozofia

Našou filozofiou je vytvoriť ľuďom domov, aký sa podarilo vybudovať nám. Vieme a zažívame si to denodenne, že to ako bývame a v čom, ovplyvňuje naše konanie, myslenie aj cítenie. Preto sme sa rozhodli, že budeme navrhovať a stavať domy, ktoré sa stanu hodnotou a inšpiráciou. Inšpiráciou ako zdravo a kvalitne stavať domy. Štandardne je táto cesta často náročná a stresujúca. My sme nadšenci, a preto staviame s radosťou a pasiou. A vieme, že aj táto energia sa podpíše na zážitku z nového bývania.

Copyright

Za našou tvorbou je množstvo hodín strávených s architektom, našimi i jeho deťmi, i po večeroch, pohrúžení dať zo seba to najlepšie. Preto ďakujeme, že to vnímate rovnako a projekt od nás nekopírujete a nešírite ďalej. Ale jeho kúpou podporíte nás. Vážime si to.