Dom od nás

Home » Dom od nás

Aký je dom od nás?

Jeho základ tvoria tri piliere:

Zdravé

Ekologické

Cenovo dostupné

Prečo zdravý dom od nás?

Pretože my nestaviame štyri steny s danými rozmermi. My staviame domov s dušou. A vieme ako ho vytvoriť!

 

„Osobne úplne najviac oceňujem ľudský prístup, otvorenosť a priateľskosť, čo by sme pri bežnej stavebnej firme v takejto miere určite nemali a práve to bolo to, čo nás odrádzalo od spolupráce so stavebnou firmou. Celý proces bol pre nás veľmi pekný zážitok, vďaka ktorému sme okrem kvalitnej stavby získali aj veľa príjemných zážitkov, či spoznali podobne naladených ľudí, ktorí boli na workshopoch. Zuzka a Janči nám vo veľa veciach ochotne poradili a verím, že vďaka nim budeme mať naozaj zdravý a útulný domov, v ktorom sa budeme cítiť príjemne a spokojne“

– Karin Rachel

 

Naša stavba je zdravá

Domy navrhujeme a staviame s použitím materiálov bez obsahu formaldehydu, fenolov, akrylátových živíc, či prídavných umelých farbív. Staviame zo slamenodrevenných panelov Ecococon, izolujeme recyklovateľnými textilnými izoláciami vnútro stien a pri vonkajších používame špeciálne slamenné dosky a ďalšie rôzne prírodné prírodné materiály. Priorita sú teda pre nás prírodné a recyklovateľné materiály. Strecha je zelená – vegetačná, čím sme vyriešili otázku prehrievania sa plochej strechy a zároveň prínosu pre životné prostredie.

Stavať zo slamy

Pasívny dom je o pohodlí, zdravom bývaní a úspore energie. Ak chcete pridať trochu exkluzivity pri používaní prírodných materiálov, je tento stavebný systém ako stvorený pre to. V kombinácii s hlinenými omietkami, drevovláknitými doskami a inými prírodnými materiálmi máte stopercentne ekologický stavebný systém.

Rýchla a presná výstavba

Dom je o pár týždňov pod strechou. Môžeme stavať celoročne, pokiaľ je pripravená základná doska. Aj keď sú prefabrikované diely trochu drahšie, rýchla montáž ich robí nákladovo efektívnymi. Vysoká presnosť zaručuje vynikajúcu kvalitu konštrukcie.

Dlhá životnosť

Drevo, slama a hlina vydržia dlhšie, ako si myslíte. Najstarší francúzsky dom so slamou je starý 100 rokov. Ak s týmito materiálmi staviate správne a nie sú vystavené nadmernej vlhkosti, ich životnosť je takmer nekonečná. A niekoľko požiarnych skúšok preukázalo vynikajúce vlastnosti slamených stien omietnutých hlinou, ktoré vydržali až 120 minút!

Zdravý interiér

Uvedomujeme si, že dom nie sú len steny a krásny nábytok, ale aj jeho skladba, ktorá výrazne ovplyvňuje psychické a fyzické zdravie. Interiér domu je zariadený podľa princípov Body Conscious Designu, dizajnu s ohľadom na človeka a životné prostredie. Pozostáva napríklad z nadštandardne masívneho nábytku, drevenej dlážkovice, drevených okien a ďalších prírodných a autentických materiálov. Z množstva produktov na trhu sme si vybrali tie, ktoré sme uznali za najkvalitnejšie a najvhodnejšie na vytvorenie nášho zdravého domova a pritom boli stále cenovo dostupní. Používame preto tie, s ktorými máme vlastnú skúsenosť a ktoré nám odporúčali odborníci pre danú oblasť. Aj v prípade malých domov z našej dielne, rozmer domčeka kompenzuje zdravý a útulný interiér, vďaka ktorému sa v dome budete cítiť naozaj ako doma.

Chcete sa dozvedieť viac o zdravom bývaní?

Naša ponuka zdravých domov

V našej ponuke máme dva typy mobilných domov a tri typy rodinných domov, ktorých autorom je architekt Milan Grega z www.formatatelier.com. Mobilným domom sme sa začali venovať potom, ako sme postavili dva takéto domy pre seba. Jeden z nich je ukážkový a je možné prenajať si ho na niekoľko dní. Pozri prenájom domu. Je to možnosť ako si vyskúšať minimalistické a zároveň zdravé bývanie z našej dielne. I napriek tomu, že ide o nízkorozpočtový projekt pre dočasné, ale aj trvalé bývanie, sú skladby a technológia domu navrhnuté tak, aby boli domy v rozumnom rozpočte čo najviac ekologické a s použitím prírodných materiálov dodržali princípy zdravého bývania. 

Mobilný dom od HomeReset

Rodinný dom od HomeReset

Rozpočet

Mobilný dom Jakub a mobilný dom Maroš 

cena projektu :  1750€ s DPH

holodom jedna bunka, príprava pre 2. bunku:  48 500 € s DPH

cena projektu s dvoma bunkami:  2000€ s DPH

holodom a pridaná bunka s dvoma spálňami :  73 600 € s DPH

 

Rodinný dom Matej

cena projektu:  1750€ s DPH

holodom jedna bunka, príprava pre 2 bunku:  58 300 € s DPH

cena projektu s dvoma bunkami:  2000€ s DPH

holodom a pridaná bunka:  87 700 € s DPH

 

Rodinný dom Alžbetka

cena projektu: 3300€ s DPH

holodom:   151 800 € s DPH

 

Rodinný dom Zuzka

cena projektu: 3300€ s DPH

holodom: 148 000 € s DPH

V tomto rozpočte nie sú zahrnuté základy domu, pretože tie závisia od preferencií klienta, jeho rozpočtu a tiež od vyhodnotenia pozemku, svah, rovina a podložia stavebným inžinierom. Pod holodomom rozumieme drevodom so sendvičovou konštrukciou so skladbou z popisu technických parametrov nižšie. Holodom je ukončený zvonka drevenou fasádou a zvnútra sadrokartónmi. Dom má drevenú dlážku a prípravu pre zariadenie sanity a inštaláciu kuchyne, ktoré v cene zahrnuté nie sú. V cene sú rozvody elektriny, vody a kanalizácie a rovnako aj zásobník na teplú vodu (bojler) a elektrické stenové kúrenie infrafóliami.  V cene je realizácia zelenej vegetačnej strechy. V cene sú zahrnuté drevené okná s izolačným trojsklom, značkové kvalitné materiály ako sadrokartón Activ’Air od Rigips, OSB dosky bez obsahu formaldehydu, certifikovaná textilná izolácia z recyklovaných materiálov, masívna drevená palubovka a iné. Cena sa môže navýšiť v závislosti od použitia nadštandardných materiálov a technológií. Napríklad použitie prírodných izolácií ako ovčie rúno či inštalácia rekuperácie a podobne.

Kúrenie a tepelnoizolačné vlastnosti

Kúrenie je riešené elektrickými fóliami uloženými v stene a nie v podlahe, aby sme mohli mať drevenú dlážku. Kúrenie sa reguluje samostatne pre každú miestnosť termostatmi. Izolácie, kúrenie a tepelný komfort domov musí spĺňať normy stanovené EÚ a SR, preto vám v dome bude teplo aj pri mínus 20C. Projektové energetické hodnotenie v zmysle Zákona č. 555/2005 Z.z. o energetickej hospodárnosti budov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (Zákon č.300/2012 Z.z., vyhláška č. 364/2012 a č. 324/2016) a tepelné posúdenie podľa STN 730540-2 (2012) a súvisiacich noriem. Energetická trieda A1 štandardná. Hodnotu teplotného odporu konštrukcie je možné zvýšiť podľa požiadaviek investora. Náklady na kúrenie v texte nižšie.

Individuálny projekt na mieru

Momentálne neponúkame individuálne projekty, ani realizácie domov mimo nášho projektu. Pre individuálny projekt môžete kontaktovať nášho architekta Milana Gregu na www.formatatelier.com

Záruka a garancie

Garancie máme na naše domy v rovnakých lehotách, ako všetky stavebné firmy na Slovensku. Rozdelené sú na záručné lehoty a garancie pre jednotlivé časti stavby, napríklad strecha, okná, kúrenie a podobne. Životnosť drevodomu, o ktorý sa staráme, ako o každú inú stavbu, ktorá potrebuje pravidelnú údržbu, je minimálne jeden ľudský život. Odhadovaná životnosť fasády domu je 25-40 rokov. Životnosť strechy je odvodená zo životnosti EPDM fólie, ktorá je podľa výrobcu minimálne 50 rokov a vďaka vegetácií je chránená pred UV a poveternostnými vplyvmi a nedegraduje takmer vôbec. Všetky použité materiály sú certifikované a stavba spĺňa všetky kritériá vyžadované slovenskou legislatívou a EÚ noriem. Hlodavce a drevokazné choroby v kvalitne prevedenom dome nemajú šancu. Pri dobre dotiahnutých detailoch nehrozí žiadna z týchto hrozieb. A ako to dosiahnuť učíme priamo aj na našich workshopoch.

 

Copyright

Náš projekt mobilného domu a know-how, ktoré sme vlastnou skúsenosťou získali, bola veľmi náročná cesta. Stálo nás veľa úsilia nazbierať odvahu a pustiť sa do realizácie ďalších mobilných domov. K tomu množstvo času a energie pri konzultáciách s odborníkmi, aby projekt HomeReset vznikol. Ďakujeme, že to vnímate rovnako a projekt od nás nekopírujete a nešírite ďalej. Vážime si to.